VÝLETY, ATRAKCE, ZÁBAVA 

 

Z Chatičky pod Lysou si můžete naplánovat turistické trasy jak rekreační ale i pro náročné, můžete jít do aquaparku a nebo také za zábavou. Doporučíme Vám zde některé tipy, kam vyrazit.

Pustevny - Radhošť se sochou Radegasta

Pustevny jsou nejoblíbenějším turistickým střediskem v Beskydech a socha Radegasta, kterou najdete cestou na Radhošť, je neznámějším symbolem celého Moravskoslezského kraje. Radhošť je nejznámější hora v chráněné krajinné oblasti Beskydy. Měří 1129 metrů a nabízí krásné výhledy na celé Beskydy, Valašsko, Jeseníky a Malou a Velkou Fatru.

Koupaliště a tobogány Sluníčko

Provoz veřejného koupaliště denně od 9:00 do 20:00 hod, od 1. 9. do 19:00 hod. V rámci Beskydského hudebního léta pořádáme v letních měsících řadu zajímavých koncertů a kulturních vystoupení.

Lyžování v SKI Malenovice

Areál Ski Malenovice „Na Staškově“ se nachází na úpatí Lysé hory v obci Malenovice, 29 km od Ostravy po čtyřproudé rychlostní silnici R56 do Frýdku – Místku a silnici 56 do Frýdlantu nad Ostravicí přes Novou Ves na Malenovice.

Areál se nachází v nadmořské výšce cca 520-720 m. n. m. a je vybaven umělým zasněžováním, bezkontaktními kartami, úpravou svahů rolbou a večerním osvětlením.

Hospoda U Veličků

"Nebyl v Beskydech, kdo nebyl U Veličků!". Nejstarší hospoda v Beskydech. Hospoda u Veličků - patří rovněž mezi významné památky, rod Veličků provozuje tuto hospodu nepřetržitě již od roku 1825. Jedná se zřejmě o nejstarší hospodu v beskydském kraji. Původní návštěvníci byli z řad havířů těžících v lokalitě Hutě, kde hospoda stojí, nerost pro výrobu skla. Posléze se k nim přidali havíři těžící železnou rudu v obci Malenovice, dřevaři, kteří těžili v okolních lesích dřevo pro "uhliska ve Frýdlantě nad Ostravicí", kde v milířích pálili dřevěné uhlí pro provoz hutí. V neposlední řadě byli a jsou zákazníky turisté jdoucí na Lysou horu. Hospoda je vzhledem ke své poloze v nadmořské výšce 750 m n.m. téměř výhradně přístupná pouze pěšky, podávají se zde jídla typická pro horské chaty - hutné polévky, guláše, tvarůžky, utopenci, párky, klobásy apod. Samozřejmostí je skvělé čepované pivo.

Dřevjanka u Zbuja

Původní beskydská usedlost z roku 1836, ležící v lokalitě NA BÍLÉM v obci Malenovice, Slezsko. Do roku 1998 se na místním gruntu hospodařilo. Po rekonstrukci slouží od roku 1999 jako horská chata. Dřevjanka U ZBUJA leží na křížení turistických cest směřujícíchk nejvyššímu vrcholu Beskyd - Lysé hoře. Terénní podmínky jsou vhodné pro turistiku, horská kola, běžecké i sjezdové lyžování, návštěvníci mají také možnost prověřit svou lezeckou zdatnost na skále na Ostré. Lokalita na Bílém se nacházív Chráněné krajinné oblasti Beskydy v sousedství několika přírodních rezervací.

Lysá hora

Lysá hora (1323 m n. m.) je nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd a Těšínska. Leží v katastrálním území obce Malenovice, která jsou výchozím místem pro výstup na vrchol.

   Tam se můžeme vydat hned dvěma oblíbenými turistickými trasami -po žluté značce kolem krásných Satinských vodopádů či Hospody U Veličků nebo po modré značce - přes Hradovou a kolem kamenné mohyly Ivančena. Na holém (lysém) vrcholu, se nachází charakteristický telekomunikační vysílač, meteorologická stanice a několik horských chat.

Please reload

  • Facebook - Black Circle
  • Twitter - Black Circle
  • Pinterest - Black Circle
  • Instagram - Black Circle
ubytování v Beskydech

nádherný výhled do okolí Malenovic v Beskydech